rely
11 بهمن 1401 - 18:08

اجرای ۵۰۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در مازندران

ساری- سرپرست ورزش و جوانان مازندران گفت: همزمان با دهه فجر پنج هزار ویژه برنامه فرهنگی و ورزشی در استان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل عالیشان عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با گرامیداشت دهه فجر با بیان این که پنج هزار برنامه دفرهنگی و ورزشی همزمان با دهه فجر در استان برنامه ریزی شده است، گفت: برنامه‌ها در قالب طرح‌های فرهنگی، مسابقات ورزشی استانی و کشور، رویداد بین المللی و غیره طراحی شده است.

وی همایش‌های پیاده روی خانوادگی و افتتاح طرح‌های ورزشی را از دیگر برنامه‌ها بیان کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی و ورزشی توسط دستگاه‌های مختلف از جمله سپاه، نیروی انتظامی و غیره در قالب کمیته ورزش برگزار می‌شود.

وی با بیان این که بیش از پنج هزار برنامه توسط کمیته ورزش در استان برگزار می‌شود، برگزاری یادواره شهدای ورزشکار استان، مسابقات بین المللی بدنسازی و پرورش اندام را از جمله برنامه‌هایش شاخص بیان کرد و گفت: این رویداد در پنج رشته مردان و دو رشته بانوان برگزار می‌شود.

عالیشان تصریح کرد: طی سال جاری بیش از ۲۶۰ مدال در مسابقات بین المللی و آسیایی و کشوری توسط ورزشکاران کسب شد و ۲۳ مورد میزبانی رویدادهای کشوری را داشتیم.

سرپرست ورزش و جوانان مازندران با اظهار این که در سال ۹۸ و قبل از کرونا بیش از ۵۷۰ مدال کسب کردیم، گفت: متأسفانه کرونا به حوزه ورزش آسیب زده است و تلاش می‌کنیم در سال‌های آینده در این حوزه تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با عنوان این که ۵۲ هیئت ورزشی فعال در استان وجود دارد، گفت: ۱۴۰ تیم ورزشی استان در لیگ‌های مختلف فعالیت می‌کنند این درحالی که بیش ازدو هزار و ۵۰۰ باشگاه ورزشی خصوصی نیز در استان فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: در حال حاضر دو هزار روستای استان دارای زمین و امکانات اولیه ورزشی هستند و برای توسعه ورزش روستایی نیز گام‌هایی صورت گرفته است.

سرپرست ورزش و جوانان مازندران سرانه فضای ورزشی را در استان ۱.۳ مترمربع اعلام کرد و گفت: پروژه‌های ورزشی بزرگی ازجمله سالن ورزشی ماهفروجک در استان در حال اجرا است که متأسفانه در دولت قبل با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی و با موتوربرق افتتاح شده است.

وی سالن ورزشی پنج هزار نفر جویبار را از دیگر طرح‌ها برشمرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010852